Контакты
  • +373 22 823 500
  • +373 22 529 118
  • info@caa.gov.md
  • Republica Moldova, Chişinău, bd. Dacia 80/2, MD-2026
Nume Prenume Funcție Telefon Email
Director      
Șaramet Vasile Director 022-823-500 vasile.saramet@caa.gov.md
Director adjunct      
Cebanu Andrei Director adjunct. 022-823-500 andrei.cebanu@caa.gov.md
Neaga Victor Director adjunct 022-823-500 victor.neaga@caa.gov.md
Direcția securitate aeronautică      
Fiti Alexandr Şef Direcţie 022-823-570 alexandr.fiti@caa.gov.md
Conovalov Vladimir Inspector principal 022-823-571 conovalov@caa.gov.md
Cusnir Veronica Inspector principal 022-823-572 veronica.cusnir@caa.gov.md
Țăuleanu Mihail Inspector principal 022-823-573 mihail.tauleanu@caa.gov.md
Znagovanu Marian Inspector principal 022-823-574 marian.znagovanu@caa.gov.md
Serviciul resurse umane      
Bulgaru Mihaela Şef serviciu 022-823-540 mihaela.bulgaru@caa.gov.md
Gardaşevici Alexandru Specialist principal 022-823-541 gardasevici@caa.gov.md
Doru Cătălina Specialist principal 022-823-542 catalina.doru@caa.gov.md
Direcția management al siguranței și conformității      
Manea Cristina Şef Direcţie 022-823-510 cristina.manea@caa.gov.md
Creţu Serghei Inspector principal 022-823-512 cretu@caa.gov.md
Burcovschi Elena Inspector principal 022-823-513 elena.burcovschi@caa.gov.md
Cazan Valeriu Inspector principal 022-823-514 valeriu.cazan@caa.gov.md
Ciochină Artur Inspector principal. 022-823-511 artur.ciochina@caa.gov.md
Secția cooperare internațională și comunicare cu mass-media      
Voscoboinic Elena Şef Secție 022-823-530 elena.voscoboinic@caa.gov.md
Balan Ira Specialist principal 022-823-534 ira.balan@caa.gov.md
Bodolica Irina Specialist principal 022-823-532 irina.bodolica@caa.gov.md
Kosteţki Evgheni Inspector principal 022-823-533 kostetki@caa.gov.md
Serviciul audit intern      
Tonu Lidia auditor intern principal 022-823-680 lidia.tonu@caa.gov.md
Secția administrativă și managementul documentelor      
Gutium Anastasia Şef Secție 022-823-660 anastasia.gutium@caa.gov.md
Celac Adriana Specialist principal 022-823-500 info@caa.gov.md
Cortac Natalia Specialist principal 022-823-623 cortac@caa.gov.md
Popușoi Olga Secretar administrativ superior 022-823-523 olga.popusoi@caa.gov.md
Direcția supraveghere economică și management financiar      
Rîșina Ecaterina Şef Direcţie 022-823-600 ecaterina.risina@caa.gov.md
Bejenaru Viorica Contabil-şef 022-823-601 bejenaru@caa.gov.md
Burdujan Rodica Inspector principal 022-823-603 rodica.burdujan@caa.gov.md
Dvornic Eugeniu Inspector principal 022-823-602 dvornic@caa.gov.md
Grate Rodica Specialist principal 022-823-604 grate@caa.gov.md
Niţă Ala Specialist principal 022-823-605 nita@caa.gov.md
Siscanu Svetlana Specialist principal 022-823-606 siscanu@caa.gov.md
Direcția juridică, reglementări și protecția consumatorilor      
Pîrgari Tatiana Şef Direcţie 022-823-580 tatiana.pirgari@caa.gov.md
Balmuș Oleg Şef Adjunct Direcţie 022-823-587 oleg.balmus@caa.gov.md
Codreanu Adrian Inspector principal 022-823-581 adrian.codreanu@caa.gov.md
Croitor Sergiu Inspector principal 022-823-589 sergiu.croitor@caa.gov.md
Golubaș Gheorghe Specialist principal 022-823-584 golubas@caa.gov.md
Latu Alexei Specialist principal 022-823-582 latu@caa.gov.md
Mamaliga Valentina Inspector principal 022-823-586 valentina.mamaliga@caa.gov.md
Miron Ana Specialist principal 022-823-585 ana.miron@caa.gov.md
Savciuc Vitalie Inspector principal 022-823-589 vitalie.savciuc@caa.gov.md
Serviciul tehnologiei informației și comunicațiilor      
Curca Dorin Şef serviciu 022-823-590 dorin.curca@caa.gov.md
Railean Mihail Administrator rețea de calculatoare principal 022-823591 mihail.railean@caa.gov.md
Secția licențiere personal aeronautic      
Drebujan Oleg Şef Secție. 022-823-630 drebujan@caa.gov.md
Armașu Doina Inspector principal 022-823-634 doina.armasu@caa.gov.md
Botnaru Cristina Inspector principal 022-823-631 cristina.botnaru@caa.gov.md
Ceabei Eduard Inspector principal 022-823-635 eduard.ceabei@caa.gov.md
Direcţia Navigabilitate      
Buțcu Marian Şef Adjunct Direcţie. 022-823-611 marian.butcu@caa.gov.md
Croitoru Vasile Şef Direcţie. 022-823-610 vasile.croitoru@caa.gov.md
Barbă Igor Inspector principal 022-823-612 barba@caa.gov.md
Arsenii Alina Inspector principal 022-823-618 alina.arsenii@caa.gov.md
Cărăuşu Sergiu Inspector principal 022-823-613 carausu@caa.gov.md
Cosolapov Alexei Inspector principal. 022-823-614 alexei.cosolapov@caa.gov.md
Dandara Valentin Inspector principal. 022-823-621 valentin.dandara@caa.gov.md
Dubina Ion Inspector principal. 022-823-619 ion.dubina@caa.gov.md
Kuprina Irina Inspector principal 022-823-615 kuprina@caa.gov.md
Melnic Vitalii Inspector principal 022-823-616 melnic@caa.gov.md
Tartacinîi Sergiu Inspector principal. 022-823-620 sergiu.tartacinii@caa.gov.md
Direcţia Navigaţie Aeriană      
Bzovii Andrei Inspector principal 022-823-561 bzovii.andrei@caa.gov.md
Ciobanu Madalina Şef Direcţie. 022-823-560 madalina.ciobanu@caa.gov.md
Golovatenco Cristina Specialist principal 022-823-564 cristina.golovatenco@caa.gov.md
Guțu Felix Inspector principal 022-823-563 felix.gutu@caa.gov.md
Sîrbu Constantin Inspector principal 022-823-562 constantin.sirbu@caa.gov.md
Toma Alla Inspector principal 022-823-565 alla.toma@caa.gov.md
Direcția operațiuni aeriene      
Ilieș Andrei Şef Adjunct Direcţie. 022-823-641 andrei.ilies@caa.gov.md
Postolachi Mihail Şef Direcţie. 022-823-640 postolachi@caa.gov.md
Chiriliuc Igor Inspector principal. 022-823-642 igor.chiriliuc@caa.gov.md
Curilova Elvira Inspector principal. 022-823-643 curilova@caa.gov.md
Danici Anton Inspector principal. 022-823-648 anton.danici@caa.gov.md
Gîrbu Alexei Inspector principal. 022-823-644 alexei.girbu@caa.gov.md
Pleșca Vasile Inspector principal. 022-823-647 vasile.plesca@caa.gov.md
 Troenco Ina Inspector principal 022-823-645 ina.troenco@caa.gov.md
Ţerna Irina Inspector principal. 022-823-649 irina.terna@caa.gov.md
Țîpa Pavel Inspector principal. 022-823-646 pavel.tipa@caa.gov.md
Direcţia Aeroporturi      
Buinitki Vladimir Şef Direcţie. 022-823-550 vladimir.buinitki@caa.gov.md
Drobotea Tamara Inspector principal 022-823-552 drobotea@caa.gov.md
Podlesnîi Serghei Inspector principal 022-823-555 serghei.podlesnii@caa.gov.md
Vozian Constantin Inspector principal 022-823-553 constantin.vozian@caa.gov.md
Serviciul medicină aeronautică      
Cataman Elena Şef serviciu. 022-823-670 elena.cataman@caa.gov.md
Президентура РМ Президентура РМ
Парламент РМ Парламент РМ
Правительство РМ Правительство РМ
- - >