Contacte
  • +373 22 823 500
  • +373 22 529 118
  • info@caa.gov.md
  • Republica Moldova, Chişinău, bd. Dacia 80/2, MD-2026
Nume Prenume Funcție Telefon E-mail
Director
Șaramet Vasile Director 022-823-500 info@caa.gov.md
Director adjunct.
Cebanu Andrei Director adjunct 022-823-500 andrei.cebanu@caa.gov.md
Neaga Victor Director adjunct 022-823-500 victor.neaga@caa.gov.md
Anticamera Autorității Aeronautice Civile
Anastasia Gutium   022 823 500 info@caa.gov.md
Direcția management al siguranței și conformității
Novac Cristina Şef Direcţie 022-823-611 cristina.novac@caa.gov.md
Manea Cristina Inspector principal 022-823-612 cristina.manea@caa.gov.md
Creţu Serghei Inspector principal 022-823-602 serghei.cretu@caa.gov.md
Burcovschi Elena Inspector principal 022-823-643 elena.burcovschi@caa.gov.md
Cazan Valeriu Inspector principal 022-823-601 valeriu.cazan@caa.gov.md
Direcția securitate aeronautică
Fiti Alexandr Şef Direcţie 022-823-576 alexandr.fiti@caa.gov.md
Conovalov Vladimir Inspector principal 022-823-571 vladimir.conovalov@caa.gov.md
Cusnir Veronica Inspector principal 022-823-572 veronica.cusnir@caa.gov.md
Znagovanu Marian Inspector principal 022-823-574 marian.znagovanu@caa.gov.md
Secția cooperare internațională și comunicare cu mass-media
Voscoboinic Elena Şef Secție 022-823-573 elena.voscoboinic@caa.gov.md
Bodolica Irina Specialist principal 022-823-636 irina.bodolica@caa.gov.md
Kosteţki Evgheni Inspector principal   eugen.kostetki@caa.gov.md
Statnic Dumitrița Inspector principal 022-823-587 dumitrita.statnic@caa.gov.md
Serviciul resurse umane
Ceclu Cristina Şef serviciu 022-823-601 cristina.ceclu@caa.gov.md
Gardaşevici Alexandru Specialist principal 022-823-621 gardasevici@caa.gov.md
Țăuleanu Mihail Specialist principal 022-823-603 mihail.tauleanu@caa.gov.md
Consilier
Popa Daniel Consilier 022-823-500 daniel.popa@caa.gov.md
Secția administrativă și managementul documentelor
Ivasi Ecaterina Şef serviciu 022-823-681 ecaterina.ivasi@caa.gov.md
Cortac Natalia Secretar administrativ superior 022-823-623 cortac@caa.gov.md
Gutium Anastasia Secretar administrativ superior 022-823-500 info@caa.gov.md
Popușoi Olga Secretar administrativ superior 022-823-523 olga.popusoi@caa.gov.md
Direcția juridică reglementări și protecția consumatorilor
Vozian Constantin Şef Direcţie 022-823-584 constantin.vozian@caa.gov.md
Arsenii Alina Inspector principal 022-823-622 alina.arsenii@caa.gov.md
Balmuș Oleg Specialist principal 022-823-620 oleg.balmus@caa.gov.md
Ciochină Artur Specialist principal 022-823-585 artur.ciochina@caa.gov.md
Croitor Sergiu Inspector principal 022-823-583 sergiu.croitor@caa.gov.md
Golubaș Gheorghe Specialist principal 022-823-624 gheorghe.golubas@caa.gov.md
Latu Alexei Specialist principal 022-823-582 alexei.latu@caa.gov.md
Mamaliga Valentina Specialist principal 022-823-580 valentina.mamaliga@caa.gov.md
Savciuc Vitalie Inspector principal 022-823-589 vitalie.savciuc@caa.gov.md
Direcția supraveghere economică și management financiar
Dvornic Eugeniu Şef Direcţie 022-823-592 eugen.dvornic@caa.gov.md
Bejenaru Viorica Contabil-şef 022-823-700 viorica.bejenaru@caa.gov.md
Burdujan Rodica Inspector principal 022-823-591 rodica.burdujan@caa.gov.md
Grate Rodica Specialist principal 022-823-701 rodica.grate@caa.gov.md
Niţă Ala Specialist principal 022-823-702 ala.nita@caa.gov.md
Siscanu Svetlana Specialist principal 022-823-594 svetlana.siscanu@caa.gov.md
Serviciul tehnologiei informației și comunicațiilor
Curca Dorin Şef serviciu 022-823-690 itaac@caa.gov.md
Secția licențiere personal aeronautic
Drebujan Oleg Şef secția 022-823-632 oleg.drebujan@caa.gov.md
Armașu Doina Inspector principal 022-823-634 doina.armasu@caa.gov.md
Botnaru Cristina Inspector principal 022-823-631 cristina.botnaru@caa.gov.md
Ceabei Eduard Inspector principal 022-823-635 eduard.ceabei@caa.gov.md
Direcţia Navigabilitate
Croitoru Vasile Şef Direcţie 022-823-537 vasile.croitoru@caa.gov.md
Buțcu Marian Şef Adjunct Direcţie 022-823-541 marian.butcu@caa.gov.md
Barbă Igor Inspector principal 022-823-610 igor.barba@caa.gov.md
Cărăuşu Sergiu Inspector principal 022-823-534 sergiu.carausu@caa.gov.md
Coroleţchi Veaceslav Inspector principal 022-823-535 veaceslav.coroletchi@caa.gov.md
Cosolapov Alexei Inspector superior 022-823-542 alexei.cosolapov@caa.gov.md
Kuprina Irina Inspector principal 022-823-633 irina.kuprina@caa.gov.md
Melnic Vitalii Inspector principal 022-823-538 vitalie.melnic@caa.gov.md
Rebeja Petru Inspector principal 022-823-661 petru.rebeja@caa.gov.md
Scutaru Vitalii Inspector principal 022-823-539 vitalie.scutaru@caa.gov.md
Direcţia Navigaţie Aeriană
Ciobanu Madalina Şef Direcţie 022-823-562 madalina.ciobanu@caa.gov.md
Bzovii Andrei Inspector principal 022-823-561 bzovii.andrei@caa.gov.md
Golovatenco Cristina Inspector principal 022-823-564 cristina.golovatenco@caa.gov.md
Guțu Felix Inspector principal 022-823-563 felix.gutu@caa.gov.md
Sîrbu Constantin Inspector principal 022-823-641 constantin.sirbu@caa.gov.md
Toma Alla Inspector principal 022-823-565 alla.toma@caa.gov.md
Direcția operațiuni aeriene
Pleșca Vasile Şef Direcţie 022-823-650 vasile.plesca@caa.gov.md
Curteanu Marcel Şef Adjunct Direcţie 022-823-514 marcel.curteanu@caa.gov.md
Chiriliuc Igor Specialist principal 022-823-532 igor.chiriliuc@caa.gov.md
Curilova Elvira Specialist principal 022-823-520 elvira.curilova@caa.gov.md
Gîrbu Alexei Specialist superior 022-823-519 alexei.girbu@caa.gov.md
Ilieș Andrei Inspector principal 022-823-522 andrei.ilies@caa.gov.md
Nicolau Mihail Specialist principal 022-823-513 mihail.nicolau@caa.gov.md
Postolachi Mihail Specialist principal 022-823-521 mihail.postolachi@caa.gov.md
Danici Anton Inspector principal 022-823-662 anton.danici@caa.gov.md
Ţerna Irina Specialist superior 022-823-518 irina.terna@caa.gov.md
Direcţia Aeroporturi
Buinitki Vladimir Şef Direcţie 022-823-550 vladimir.buinitki@caa.gov.md
Bînzari Chiril Inspector principal 022-823-553 chiril.binzari@caa.gov.md
Drobotea Tamara Inspector principal 022-823-552 tamara.drobotea@caa.gov.md
Plamadeala Serghei Inspector principal 022-823-554 serghei.plamadeala@caa.gov.md
Podlesnîi Serghei Inspector principal 022-823-555 serghei.podlesnii@caa.gov.md
Serviciul medicină aeronautică
Cataman Elena Şef serviciu 022-823-670 elena.cataman@caa.gov.md
Președinția RM Președinția RM
Parlamentul RM Parlamentul RM
Guvernul RM Guvernul RM
- - >