Contacte
  • +373 22 823 500
  • +373 22 529 118
  • info@caa.gov.md
  • Republica Moldova, Chişinău, bd. Dacia 80/2, MD-2026

 

Nume, Prenume Funcție Telefon E-mail
Director
Șaramet Vasile Director 022-823-501 vasile.saramet@caa.gov.md
Director adjunct
Neaga Victor Director adjunct 022-823-503 victor.neaga@caa.gov.md
Consilier
Popa Daniel Consilier 022-823-504 daniel.popa@caa.gov.md
Serviciul siguranța zborurilor și căutare-salvare
Stratan Dan Şef serviciu 022-823-640 dan.stratan@caa.gov.md
Cazan Valeriu Inspector principal 022-823-601 valeriu.cazan@caa.gov.md
Sîrbu Constantin Inspector principal 022-823-641 constantin.sirbu@caa.gov.md
Direcția securitate aeronautică, cibernetică și facilități
Ignatova Corina Şef Direcţie 022-823-570 corina.ignatova@caa.gov.md
Conovalov Vladimir Inspector principal 022-823-571 conovalov@caa.gov.md
Cusnir Veronica Inspector principal 022-823-572, veronica.cusnir@caa.gov.md
Fiti Alexandr Inspector principal 022-823-576 alexandr.fiti@caa.gov.md
Voscoboinic Elena Inspector principal 022-823-573 elena.voscoboinic@caa.gov.md
Znagovanu Marian Inspector principal 022-823-574 marian.znagovanu@caa.gov.md
Direcția economie, analiză și cooperare internațională
Gorea Vladimir Şef Direcţie 022-823-590 vladimir.gorea@caa.gov.md
Burdujan Rodica Inspector principal 022-823-591 rodica.burdujan@caa.gov.md
Dvornic Eugeniu Inspector principal 022-823-592 dvornic@caa.gov.md
Kosteţki Evgheni Inspector principal 022-823-603 kostetki@caa.gov.md
Oneşciuc Veronica Specialist principal 022-823-593 onesciuc@caa.gov.md
Siscanu Svetlana Specialist principal 022-823-594 siscanu@caa.gov.md
Direcția Reglementări
Vozian Constantin Şef interimar Direcţie 022-823-584 vozian@caa.gov.md
Codreanu Adrian Specialist principal 022-823-581 adrian.codreanu@caa.gov.md
Latu Alexei Specialist principal 022-823-582 latu@caa.gov.md
Mamaliga Valentina Specialist principal 022-823-580 valentina.mamaliga@caa.gov.md
Statnic Dumitrița Specialist principal 022-823-587 dumitrita.statnic@caa.gov.md
Secția juridică și resurse umane
Balmuș Oleg Şef Secție 022-823-620 oleg.balmus@caa.gov.md
Arsenii Alina Specialist principal 022-823-622 alina.arsenii@caa.gov.md
Bodolica Irina Specialist principal 022-823-636 irina.bodolica@caa.gov.md
Doru Cătălina Specialist principal 022-823-601 catalina.doru@caa.gov.md
Gardaşevici Alexandru Specialist principal 022-823-621 gardasevici@caa.gov.md
Golubaș Gheorghe Specialist principal 022-823-624 golubas@caa.gov.md
Serviciul contabilitate
Bejenaru Viorica Șef Serviciu, Cont. șef 022-823-700 bejenaru@caa.gov.md
Grate Rodica Specialist principal 022-823-701 grate@caa.gov.md
Iliaș Ala Specialist principal 022-823-702 ala.ilias@caa.gov.md
Serviciul protecția consumatorului
Savciuc Vitalie Şef Serviciu 022-823-589 vitalie.savciuc@caa.gov.md
Croitor Sergiu Inspector principal 022-823-583 sergiu.croitor@caa.gov.md
Serviciul secretariat
Cortac Natalia Şef serviciu 022-823-623 cortac@caa.gov.md
Gutium Anastasia Secretar administrativ 022-823-500 info@caa.gov.md
Popușoi Olga Secretar adm. super. 022-823-523 olga.popusoi@caa.gov.md
Serviciul administrativ
Ivasi Ecaterina Şef serviciu 022-823-681 ivasi@caa.gov.md
Curca Dorin Administrator rețea de calculatoare principal 022-823-690 itaac@caa.gov.md
Direcţia Navigabilitate
Croitoru Vasile Șef Direcție 022-823-537 vasile.croitoru@caa.gov.md
Secţia menţinerea navigabilităţii aeronavelor
Barbă Igor Inspector principal 022-823-610 barba@caa.gov.md
Buțcu Marian Inspector principal 022-823-541 marian.butcu@caa.gov.md
Cebanu Andrei Inspector principal 022-823-651 andrei.cebanu@caa.gov.md
Cosolapov Alexei Inspector principal 022-823-542 alexei.cosolapov@caa.gov.md
Melnic Vitalii Inspector principal 022-823-538 melnic@caa.gov.md
Secţia certificare
Scutaru Vitalii Şef Secție 022-823-539 scutaru@caa.gov.md
Bîrliga Tatiana Inspector superior 022-823-531 birliga@caa.gov.md
Cărăuşu Sergiu Inspector principal 022-823-534 carausu@caa.gov.md
Coroleţchi Veaceslav Inspector principal 022-823-535 coroletchi@caa.gov.md
Kuprina Irina Inspector principal 022-823-633 kuprina@caa.gov.md
Direcţia Navigaţie Aeriană
Bzovii Andrei Şef Direcţie 022-823-561 bzovii.andrei@caa.gov.md
Ciobanu Madalina Inspector principal 022-823-562 madalina.ciobanu@caa.gov.md
Golovatenco Cristina Inspector principal 022-823-564 cristina.golovatenco@caa.gov.md
Guțu Felix Inspector principal 022-823-563 felix.gutu@caa.gov.md
Toma Alla Inspector principal 022-823-565 toma@caa.gov.md
Direcţia Operaţiuni de Zbor
Pleșca Vasile Şef Direcţie 022-823-650 vasile.plesca@caa.gov.md
Bălțătescu Sergiu Inspector superior 022-823-512 sergiu.baltatescu@caa.gov.md
Bobeico Alexandru Inspector principal alexandru.bobeico@caa.gov.md
Chiriliuc Igor Inspector principal 022-823-532 igor.chiriliuc@caa.gov.md
Curilova Elvira Inspector principal 022-823-520 curilova@caa.gov.md
Curteanu Marcel Inspector principal 022-823-514 marcel.curteanu@caa.gov.md
Gîrbu Alexei Inspector principal 022-823-519 alexei.girbu@caa.gov.md
Ilieș Andrei Inspector principal 022-823-522 andrei.ilies@caa.gov.md
Nicolau Mihail Inspector principal 022-823-513 nicolau@caa.gov.md
Postolachi Mihail Inspector principal 022-823-521 postolachi@caa.gov.md
Ţerna Irina Inspector principal 022-823-518 irina.terna@caa.gov.md
Serviciul aviaţie uşoară și ultraușoară
Danici Anton Inspector superior 022-823-662 anton.danici@caa.gov.md
Rebeja Petru Inspector principal 022-823-661 petru.rebeja@caa.gov.md
Țîpa Pavel Inspector superior 022-823-663 pavel.tipa@caa.gov.md
Secția autorizare personal aeronautic
Drebujan Oleg Șef Secție 022-823-632 drebujan@caa.gov.md
Arama Oleg Inspector principal oleg.arama@caa.gov.md
Botnaru Cristina Inspector principal 022-823-631 botnaru@caa.gov.md
Ceabei Eduard Inspector principal eduard.ceabei@caa.gov.md
Direcţia Aeroporturi
Buinitki Vladimir Şef Direcţie 022-823-550 vladimir.buinitki@caa.gov.md
Creţu Serghei Inspector principal 022-823-602 cretu@caa.gov.md
Bînzari Chiril Inspector principal 022-823-553 chiril.binzari@caa.gov.md
Drobotea Tamara Inspector principal 022-823-552 drobotea@caa.gov.md
Plamadeala Serghei Inspector principal 022-823-554 plamadeala@caa.gov.md
Podlesnîi Serghei Inspector principal 022-823-555 serghei.podlesnii@caa.gov.md
Serviciul medicină aeronautică
Cataman Elena Inspector principal 022-823-670 elena.cataman@caa.gov.md
Secția controlul calităţii
Novac Cristina Şef Secție 022-823-611 novac@caa.gov.md
Manea Cristina Inspector principal 022-823-612 cristina.manea@caa.gov.md
Cebanu Olga Inspector principal 022-823-511 cebanu.olga@caa.gov.md
Ciochină Artur Inspector principal 022-823-585 artur.ciochina@caa.gov.md

 

 

Denumirea

Telefon

е-mail personal/
e-mail subdiviziune

Direcţia operaţiuni de zbor

+373 22 823 510

ops@caa.gov.md

Direcţia navigabilitate

+373 22 823 530

aw@caa.gov.md

Direcţia aeroporturi

+373 22 823 550

ap@caa.gov.md

Direcţia navigaţie aeriană

+373 22 823 560

ans@caa.gov.md

Direcţia autorizare personal aeronautic

+373 22 823 632

pel@caa.gov.md

Secţia aviaţie uşoară şi ultrauşoară

+373 22 823 660

la@caa.gov.md

Serviciul inspecţii aeronave străine

+373 22 823 650

safa@caa.gov.md

Direcția securitate aeronautică, cibernetică și facilități

+373 22 823 570

avsec@caa.gov.md

Serviciul siguranţa zborurilor şi căutare - salvare

+373 22 823 640

sms@caa.gov.md

Secţia controlul calităţii

+373 22 823 610

quality@caa.gov.md

Direcţia relaţii internationale

+373 22 823 600

dri@caa.gov.md

Direcţia economie şi analiză

+373 22 823 590

economy@caa.gov.md

Serviciul administrativ

+373 22 823 680

administration@caa.gov.md

Serviciul secretariat

+373 22 823 523

secretariat@caa.gov.md

Direcţia reglementări

+373 22 823 580

reglementation@caa.gov.md

Direcţia juridică şi resurse umane

+373 22 823 620

legal@caa.gov.md

Serviciul medicină aeronautică

+373 22 823 670

ams@caa.gov.md

Secţia contabilitate

+373 22 823 700

accounting@caa.gov.md

Serviciul relații cu publicul

+373 22 823 636

irina.bodolica@caa.gov.md
Președinția RM Președinția RM
Parlamentul RM Parlamentul RM
Guvernul RM Guvernul RM